[Rozwiązanie problemu] Nie odnaleziono punktu wejścia procedury

Z wizytą w Paryżu
28 lipca 2015
Pieniny – galeria zdjęć
18 sierpnia 2018

[Rozwiązanie problemu] Nie odnaleziono punktu wejścia procedury

Zdarza się, że przy próbie uruchomienia jakiejś aplikacji pokazuje nam się komunikat, który mówi Nie odnaleziono punktu wejścia procedury [nazwa_procedury] w bibliotece [nazwa_biblioteki.DLL]. Jest to błąd, który pokaże się dopiero po przeprowadzonej instalacji danego programu/gry. Rozwiązań jest kilka, opiszę jednak dwa z nich, których używam.

Pierwszy sposób

  1. Uruchamiamy Wiersz poleceń jako administrator

2. Wpisujemy polecenie: sfc /scannow i zatwierdzamy Enterem

3. Rozpocznie się skanowanie, które zakończy się wyświetleniem raportu.

Co to jest SFC?

SFC czyli System File Checker. Jak sama nazwa sugeruje komenda ta służy do sprawdzania plików systemowych, jeśli zostaną znalezione uszkodzone pliki odbędzie się próba ich naprawy. Kiedy próba przywrócenia kopii danego pliku się nie powiedzie wyświetli się komunikat o włożeniu do napędu płyty z odpowiednim systemem operacyjnym.

To wszystko — krótko i konkretnie. Natomiast jeśli zdarzy się tak, że to nie pomoże, jest jeszcze sposób 2.

Drugi sposób

  1. Usuwamy plik hosts. Ścieżka do pliku: C:WindowsSystem32driversetchosts
  2. Wyłączamy wszystkie programy, które pracują w tle i usuwamy zawartość folderu TEMP. Ścieżka do katalogu: C:WindowsTemp
  3. Teraz musimy przeinstalować nasz program/grę i gotowe!

Co przechowywane jest w katalogu TEMP?

W tym katalogu przechowywane są pliki tymczasowe. Pliki z tego folderu są/były wykorzystywane podczas instalacji danego oprogramowania. Teoretycznie aplikacje w procesie kończenia instalacji powinny te pliki usuwać, podobnie sam system powinien oczyszczać ten katalog przed zamknięciem — niestety, często jest tak, że nie jest to w pełni zautomatyzowane.

Co to jest za plik host i co zawiera?

Plik hosts jest jednym z modułów wielu systemów operacyjnych, który wspomaga adresowanie w sieciach komputerowych. Jego zadaniem jest tłumaczenie przyjaznych użytkownikom nazw domenowych na ich numeryczne odpowiedniki, zwane adresami IP, które identyfikują dany komputer w sieci.
Plik hosts jest plikiem tekstowym zawierającym w każdej linii adres IP i jedną lub więcej nazw domenowych danego hosta (oddzielone od siebie spacjami lub tabulatorami). Linie rozpoczynające się znakiem hash są komentarzami (a więc są ignorowane).
/źródło: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projektowanie Graficzne